Úvodní stránka O obci Kámen
O obci Kámen PDF

Obec Kámen se nachází 7 km jižně od Pacova, mezi Pelhřimovem a Táborem, v kraji Vysočina. Tato oblast byla vždy výhradně zemědělskou oblastí s malou částí spotřebního průmyslu. Historie obce sahá do konce 13. století. Dominantou obce je gotický hrad na žulové skále z počátku 14 století. V nynější době je na hradě umístěna expozice jednostopých motorových vozidel. Obec je zapojena od 25.4.2001 do Mikroregionu Stražiště. Spolu s obcí Kámen je v tomto seskupení zapojeno dalších 19 obcí.

Části obce:

Kámen, Nízká Lhota, Nový Dvůr

Katastrální výměra:

808 ha

Infrastruktura:

V obci je zaveden vodovod a kanalizace. Silnice 1. třídy, silnice 3. třídy a místní komunikace

Občanská vybavenost

V obci je pošta, restaurace, občerstvení, školka, obchod se smíšeným zbožím, autobazar, knihovna

Spolky v obci

20

12

288