Úvodní stránka Informace pro návštěvníky obce
Informace pro návtštěvníky obce PDF

Otevírací doba hradu:

Duben a říjen - pouze soboty, neděle a svátky od 10 do 17 hodin Květen, červen a září - kromě pondělí každý den od 10 do 17 hodin Červenec a srpen - kromě pondělí každý den od 10 do 18 hodin V ostatní měsíce je možno hrad navštívit pouze po telefonické domluvě na telefonním čísle 565426609 nebo 565426619, případně piště na el. adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Poslední prohlídka vždy cca 60 minut před koncem návštěvní doby

Jak se dostat do Kámena?:

Obcí prochází hlavní silnice I. třídy č. 19 spojující Tábor s Pelhřimovem. Ve středu obce je parkoviště (v sezoně hlídané s poplatkem). Do obce je dále možné se dostat autobusem (zastávka je přímo pod hradem) z Pacova, Pelhřimova, Jihlavy, Dobré Vody či Tábora. V obci zastavují i dálkové spoje, např. Plzeň - Jihlava - Brno. Vlak v obci nemá zastávku, ale je možné vystoupit v okolních obcích Obrataň, Leskovice nebo v Pacově (trať 224 Tábor - Pelhřimov - Horní Cerekev) a po turistických stezkách dojít do Kámena (vzdálenost kolem 5 až 10 km). Obcí prochází značená cyklistická trasa č. 321 ve směru Jindřichův Hradec - Louňovice pod Blaníkem.

Občerstvení, obchod, WC

U parkoviště ve středu obce je jeden obchod se smíšeným zbožím. Naproti parkovišti je Hostinec u Kunstů a v podhradí Pension Pod hradem. WC je na hradě a v restauračních zařízeních.

Telefon, pošta, Obecní úřad

Telefonní automat na mince je ve středu obce na parkovišti u obchodu. Budova Obecního úřadu se nachází poblíž parkoviště. Úřední hodiny: úterý 17.30 - 19.30 hod., tel: 565 426 670. Poštovní úřad sídlí v budově obecního úřadu. Před budovou je poštovní schránka.

Možnost noclehu

V okolí je možné se ubytovat např. v Pacově (hotel Na Panské, Beseda), Obratani (Pension Svoboda, Hotel), Černovice (hotel Mlýn), Moraveč (autocamping)